iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jak skutecznie walczyć z przeziębieniem

Powoli za oknem pojawiają się pierwsze oznaki jesienie. Deszcze za oknem pukają w szybkę, słońce szybko zachodzi, ludzie w autobusach zaczynają prychać i kaszleć. Po prostu polska jesień, pełna chorób i bólu gardła. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma się czasu udać do lekarza, a nawet do apteki. Będąc w aptece to i tak pewnie jeszcze nieraz zarazimy się innymi odmianami wirusów i chorób. No i właśnie jak zawsze wracamy do tematu kupowania bez kontaktu z człowiekiem czyli przez internet. W domowym zaciszu spokojnie można sobie wybrać leki jakie potrzebujemy. Możemy nawet zdobyć konsultacje aptekarza czy aptekarki. Dodatkowo mamy możliwość zapłacić taniej, a leki zdobyć dnia jutrzejszego. Większość aptek internetowych wysyła wszystkie swoje produkty przez internet więc nie ma stresu. Poza tym takie apteki internetowe często mają większy dostęp do medykamentów niż apteki stacjonarne. Wiadomo, że żadna apteka nie ma dużych powierzchni magazynowych i jak przychodzi co do czego to specjalnie domawia na nasze życzenie, a to przecież trwa.

Poza tym jest też długa lista leków, których wstydzimy się kupować w aptece. Szczególnie newralgiczne tematy to przewód moczowy, lewatywy czy leki na potencje czy choroby weneryczne, skórne, a nawet środki dla osób starszych - jak pieluchy. Teraz na pewno zapytacie, gdzie warto spojrzeć aby zrobić dobre zakupy. Moim zdaniem najlepiej udać się do porównywarki leków online. Na przykład świetnie sprawdza się serwis dobry-lek.pl, którego tematyka szczególnie dotyka chorób dróg oddechowych, czyli tego wszystkiego co może nas zaskoczyć jesienią w autobusie czy pracy.

Komentarze (0)
Ciepłe mieszkanie jesienią

Dziś Was zaskoczę, bo notka będzie trochę o jesieni i o tym, że nienawidzę gdy w domu jest zimno, a piec w piwnicy się nudzi. Swego czasu pamiętam, że jako mała dziewczynka musiałam biegać u dziadka po węgiel do piwnicy i tamte czasy wspominam bardzo niefajnie. Ogrzewanie domu węglem, w piecu kaflowym to istna masakra. Po pierwsze się brudzi, po drugie trzeba wstawać i dorzucać węgla, po któreś tam, jak jest za ciepło, to trzeba otwierać okno, zamawiać kominiarza cyklicznie, przepędzać ptaki z kominów - kawki?, nosić węgiel, pilnować aby nikt węgla nie ukradł, kupić dużo węgla i ogólnie wszystko na nie...

Dziś jest super, węgiel niekiedy trzeba też kupić ale już teraz same piece trzymają odpowiednią temperaturę, same sobie dociągają węgla ile trzeba - tutaj przoduje eko-groszek, piece te są też małe, mieszkają w piwnicy, rzadko się psują, są nawet ładne i niedrogie. A najważniejsze jest to, że nie zajmują miejsca w mieszkaniu, a przecież każdy wie, że miejsce w mieszkaniu jest mega ważne.

Istnieje też opcja aby sobie kupić piec gazowy czy olejowy ale po szale jaki był na gaz nagle się okazało, że piece te są zdecydowanie za drogie, a gaz tańszy nie będzie. Na upartego, w ramach wojny czy coś, to węgiel można jakoś zdobyć. Z gazem będzie nielada wyzwanie. Fakt, piec gazowy to wygoda. Włączamy kiedy chcemy i już po paru minutach czuć pierwsze wzrosty temperatur, ale hallo? przecież nie chodzi o to aby płacić dużo. Już lepiej po prostu wyjechać z Polski i nie płacić dużych rachunków zimą. Szczęśliwi Ci, którzy mają ogrzewanie CO z miejskiej sieci ale jak ktoś nie ma to będzie szukał dobrego i taniego pieca CO Galmet do 4000zł.

Mam nadzieję, że u Was jesień jeszcze jest ciepła i nie musicie rozważać dodatkowego grzania tyłeczków.

Komentarze (0)
Jeszcze więcej topowych prezentów

W poprzedniej notce pisałam sporo o prezentach i się jakoś nie napisałam. Uznałam, że temat prezentów nie został należycie wyczerpany i warto dodać trochę jeszcze słów w tym temacie. A czemu tak mnie naszło na te prezenty? Po prostu we wrześniu i październiku jest teraz dużo rodzinnych uroczystości w moich stronach, a czasu mało by wszystkie sklepy oblecieć.

Po pierwsze internet ratuje cztery litery jeżeli chodzi o zakupy. Dlaczego? Nie zawsze jestem w domu i bywa tak, że niekiedy nawet tydzień spędzam poza domem, a nawet krajem. Wtedy na jednej imprezie kupuję prezent na drugą imprezę z dostawą do domu albo sąsiadów. Zależy czy przesyłka z prezentem zmieści się w skrzynce pocztowej, czy jest wielkością lodówki.

Po drugie zakup przez internet zawsze można oddać - bo tak :) to jest chyba dla nas najlepsze dziewczęta nie? Kupić sobie trochę, a potem się rozstać z niepasującymi ubraniami czy rzeczami z AGD.

Dziś na prezent można dać wszystko ale ja chciałam się skupić dziś na czymś co jest staromodne - ale wraca do łask i super wpasowuje się w termin wrześniowy. Chodzi mi dokładnie o zakup komuś dobrej książki na prezent. Nie, nie tylko dla dzieciaka czy młodzieńca ale również dla osoby starszej. Dziś książek jest sporo. Są grube tomiska, których na prezent raczej bym nikomu nie kupiła ale też fajne, motywujące biografie czy dobre, spokojne komedie, które można sobie przecież poczytać w łazieńce, we wannie czy przed snem po rozdziale. Dla miłośników jazdy samochodem znajdzie się również kompromis odnośnie ebooków na prezent - tak, takie rzeczy też możemy komuś podarować i będzie się cieszył z takiego podarku. Wciąż jako Polacy mamy tendencję do kopiowania mp3 z internetu niż kupowanie ich więc powoli sami kupujmy innym takie mp3, aż ludzie się nauczą, że dobrą książkę w postaci cyfrowej warto kupić, a nie spiracić.  Dodatkowo ebooki to też niekiedy słuchowiska radiowe, które są nie tylko wyjątkowo piękne ale również zajmujące. Świetne do samochodu jak i do telefonu gdy się dojeżdża pociągiem do domu czy pracy czy szkoły. W gruncie rzeczy nie zawsze chodzi o to aby czytać ale również słuchać i rozwijać wyobraźnię. W naszej młodości przecież tylko były opowiadania dziadków i innych starszych znajomych zamiast telewizorów. Dobre Ebooki i książki na prezent kupicie tutaj.

Oczywiście nie neguję innych prezentów. Zawsze uważam, że perfum i bielizny nigdy za wiele ale niekiedy trzeba zaoszczędzić na modzie, a wydać na kulturę. Czego i Wam w prezentach życzę - Wasza sknerka :)


 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2016-10-05 12:49 Być modną cały rok
2016-05-30 23:02 Bluzka na lato
2016-02-23 20:32 Blogowa rocznica za nami
2015-12-07 18:40 Bezpieczne zakupy przed świętami
2015-11-16 14:53 Nie czuję się bezpiecznie
O mnie
Anna Dziewanna

Jestem Anna - bloguję sobie o oszczędnościach. Kocham modę i chętnie kupuję w internecie.

Mój profil w iWoman.pl
Kategorie
Ogólne