iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Bezpieczne zakupy przed świętami

Wiecie, że kocham zakupy i moimi wymarzonymi są te, gdzie ktoś inny mi za nie zapłaci. Wiadomo, nie jest łatwo ale niekiedy zdarza się zdobyć od jakiegoś przystojnego pana chociaż filiżanka kawy, to już coś. Na codzień jednak nie mam często okazji wędrować po centrach handlowych i łapać przystojnych panów.

Na pewno jednak warto wspomnieć o moim koledze Przemku, który ostatnimi czasu przekazał mi nielada gratkę informacyjną. Przekonał mnie, że oszuści internetowi istnieją i zakupy, szczególnie przed świętami najlepiej robić w bezpiecznych sklepach internetowych. No i zonk, no bo skąd taka kobitka jak ja ma o tym mieć pojęcie? No i zaczął się długi wykład o kłódkach na stronie internetowej ( taka kłódeczka, w lewym górnym rogu przeglądarki - obok adresu ).

Gdy taka kłódeczka się świeci, to wiadomo, że jesteśmy bezpieczni. Gdy jej nie ma - to taki złodziej internetowy łatwo może ukraść nam towar, naszą tożsamość, przelew czy co tam mu do głowy przyjdzie. Większość sklepów online podobno jest bezpieczna ale zaczęłam sama drążyć temat. Okazało się, że nawet jeżeli płatność w większości z nich odbywa się bezpiecznie, to już samo przeglądanie nie.

No i tutaj pytanie, czy to też fair, że jakaś osoba trzecia może podglądać na co mam dziś ochotę? Szczególnie krępująca sytuacja może być wtedy, gdy przegląda się skąpą bieliznę albo bardzo skąpą. Nie jest to informacja, którą bym się chciała dzielić. Dobrze za to w moich badaniach wyszedł sklep online ze-sklepu.pl gdzie ssl jest włączony 24h. Nie dość, że dobrze zaopatrzony, to cały czas ta kłódka się tam świeciła. Dobrze więc mu wróżę w przyszłości. Od dziś zakupy zacznę od tego serwisu.

Docelowo poszukam jeszcze jakiś sklep tylko z bielizną, który by pozwalał chronić moje dobre imię. Wiadomo, że kobieta pewne sekrety chce zachować tylko dla siebie, nawet jeżeli przez jakiś czas jest sama z sobą zostawiona. A jak dziewczyny Wasze przygotowania do Świąt idą? Kupione już wszystkie prezenty?

Komentarze (0)
Niszczarka do dokumentów - co warto wiedzieć przy zakupie
Dlaczego niszczarka do papieru może okazać się wyzwaniem zakupowym.

Niszczarka biurowa to nie tylko urządzenie, które jest teraz modne w każdym biurze ale również urządzenie bardzo praktyczne. Przede wszystkim dlatego, że większość z nich niszczy płyty CDrom i grubsze papierzyska.

Niszczarka do dokumentów HSM ShredStar X5/X8Swego czasu pamiętam jak musiałam zniszczyć kilkanaście teczek dokumentacji i przy tańszym, starszym modelu siedziałam i siedziałam i siedziałam wkładając te kartki jak dziki osioł. Dodatkowo strasznie wkurzające było słuchanie głośnego odgłosu niszczenia papieru i praktycznie 99% bezproduktywnej pracy, którą małpa byłaby w stanie wykonać.

Co jakiś czas oczywiście trzeba było wykonać przerwę w niszczeniu kartek, bo urządzenie się przegrzewało. Poza tym w XXI wieku praca powinna cechować się tym iż powinno się jej robić mniej, a efekt powinien być większy.

Niszczarek na rynku jest teraz sporo. Wystarczy rozejrzeć się szerzej w internecie aby przekonać się, że są dedykowane strony wyłącznie niszczarkom do papieru.

Mi spodobały się dwa modele. Pierwszym z nich jestmniejszy model HSM ShredStar X5, drugim, trochę większym HSM ShredStar X8.
W obu modelach zniszczony materiały optyczny jest sortowany do oddzielnego pojemnika zapewniając łatwą segregację odpadów. Diody LED wskazują stan pracy urządzenia (gotowa do pracy, przegrzanie, przeciążenie).
 

Urządzenia też sprawują się dość cicho. Cena ich nie jest zbyt wysoka, bo można je znaleźć w granicach 400 do 500zł. Zdaję sobie sprawę, że modeli jest multum ale te dwie niszczarki warto wziąć pod rozwagę szukając modelu dla siebie.

 

 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2016-10-05 12:49 Być modną cały rok
2016-05-30 23:02 Bluzka na lato
2016-02-23 20:32 Blogowa rocznica za nami
2015-12-07 18:40 Bezpieczne zakupy przed świętami
2015-11-16 14:53 Nie czuję się bezpiecznie
O mnie
Anna Dziewanna

Jestem Anna - bloguję sobie o oszczędnościach. Kocham modę i chętnie kupuję w internecie.

Mój profil w iWoman.pl
Kategorie
Ogólne