iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Ciepłe mieszkanie jesienią

Dziś Was zaskoczę, bo notka będzie trochę o jesieni i o tym, że nienawidzę gdy w domu jest zimno, a piec w piwnicy się nudzi. Swego czasu pamiętam, że jako mała dziewczynka musiałam biegać u dziadka po węgiel do piwnicy i tamte czasy wspominam bardzo niefajnie. Ogrzewanie domu węglem, w piecu kaflowym to istna masakra. Po pierwsze się brudzi, po drugie trzeba wstawać i dorzucać węgla, po któreś tam, jak jest za ciepło, to trzeba otwierać okno, zamawiać kominiarza cyklicznie, przepędzać ptaki z kominów - kawki?, nosić węgiel, pilnować aby nikt węgla nie ukradł, kupić dużo węgla i ogólnie wszystko na nie...

Dziś jest super, węgiel niekiedy trzeba też kupić ale już teraz same piece trzymają odpowiednią temperaturę, same sobie dociągają węgla ile trzeba - tutaj przoduje eko-groszek, piece te są też małe, mieszkają w piwnicy, rzadko się psują, są nawet ładne i niedrogie. A najważniejsze jest to, że nie zajmują miejsca w mieszkaniu, a przecież każdy wie, że miejsce w mieszkaniu jest mega ważne.

Istnieje też opcja aby sobie kupić piec gazowy czy olejowy ale po szale jaki był na gaz nagle się okazało, że piece te są zdecydowanie za drogie, a gaz tańszy nie będzie. Na upartego, w ramach wojny czy coś, to węgiel można jakoś zdobyć. Z gazem będzie nielada wyzwanie. Fakt, piec gazowy to wygoda. Włączamy kiedy chcemy i już po paru minutach czuć pierwsze wzrosty temperatur, ale hallo? przecież nie chodzi o to aby płacić dużo. Już lepiej po prostu wyjechać z Polski i nie płacić dużych rachunków zimą. Szczęśliwi Ci, którzy mają ogrzewanie CO z miejskiej sieci ale jak ktoś nie ma to będzie szukał dobrego i taniego pieca CO Galmet do 4000zł.

Mam nadzieję, że u Was jesień jeszcze jest ciepła i nie musicie rozważać dodatkowego grzania tyłeczków.

Komentarze (0)
Jeszcze więcej topowych prezentów Jak skutecznie walczyć z...

Komentarze

Najnowsze wpisy
2016-10-05 12:49 Być modną cały rok
2016-05-30 23:02 Bluzka na lato
2016-02-23 20:32 Blogowa rocznica za nami
2015-12-07 18:40 Bezpieczne zakupy przed świętami
2015-11-16 14:53 Nie czuję się bezpiecznie
O mnie
Anna Dziewanna

Jestem Anna - bloguję sobie o oszczędnościach. Kocham modę i chętnie kupuję w internecie.

Mój profil w iWoman.pl
Kategorie
Ogólne